DOWNLIGHT SATURNUS II, LED, 41W, 230V, IP21

SKU
9974358
-37%
Special Price 1 111,00 kr 888,80 kr Regular Price 1 775,00 kr
På lager
Vipps hurtigkasseKjøp nå med Vipps hurtigkasse
Elektrisk materiell ment for faste installasjoner skal kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.

For kontor, i korridorer, butikker etc.

Lyskilde
Inkl. LED-modul.

Montering
Innfelt.

Tilkobling
Inkl. 2 m ledning med eurostøpsel H05VV-F 2x0,75 mm².

Utførelse
Armaturhus i aluminium og opal kuppel i polykarbonat. Leveres med separat driver som er tilkoblet armaturen via kabel. Lysereguleres 0-100 % med hjelp av pulserende trykkbryter eller 1-10V. Hvitlakkert dekorring.
Dimbar. Dobbeltisolert.

SPESIFIKASJONER
Effekt 41W
Energieffektivitetsklasse A++-A
Farge Hvit
Farge temperatur 3000K
Fargegjengivelse Ra82
Fargetoleranse 4 SDCM
For hull 210 mm
Kapslingsklasse IP21
Lysfluks 3360lm
Lysstyrke 1560cd
Mål (ØxH) 237x170 mm
Sprednings vinkel 90°
Vekt 1,7 kg (inkl. driver)
Malmbergs
Din vurdering
xIP-GradIP21
IP-GraderIP21
FargeHvit

Forskrift om elektrisk utstyr

I henhold til Forskrift om elektrisk utstyr §21 er vi pliktige til å informere om at installasjonsmateriell som skal inngå i et fast elektrisk anlegg, kun kan installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntak gjelder for elektrisk materiell som forbruker har lov til å installere selv.

§ 12.Dokumentasjon på at sikkerhetskravene er oppfylt

For alt elektrisk utstyr, unntatt komponenter for innbygging i slikt utstyr, skal det foreligge en samsvarserklæring.

Som grunnlag for samsvarserklæringen skal det foreligge en teknisk dokumentasjon som skal gjøre det mulig å vurdere om utstyret er i samsvar med forskriftene. Dokumentasjonen skal i den grad det er nødvendig for vurderingen, dekke det elektriske utstyrets konstruksjon, produksjon og funksjon.

For stikkontaktmateriell for boliger m.v. skal det foreligge et typeprøvingssertifikat fra en prøveinstitusjon akseptert av sentral tilsynsmyndighet istedenfor den tekniske dokumentasjon i foregående ledd. Slikt materiell skal tilfredsstille sikkerhetskravene i norske normer.

Du kan lese mer på dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin sider her.

Vi anbefaler alltid og bruke en autorisert elektrikker bedrift til alt arbeid. 

Hva kan du gjøre selv?

Det er begrenset hva du selv kan gjøre på det elektriske anlegget i din bolig. Her finner du en oversikt over det du har lov til å gjøre selv.

Dette har du lov til å gjøre selv på eget elektrisk anlegg:

  • Skifte deksel på brytere, stikkontakter og koblingsbokser.
  • Montere og skifte varmeovner hvis de har bevegelig ledning og støpsel.
  • Koble til eller skifte topolede støpsler til og med 25 A, med og uten jording.
  • Koble til eller skifte topolede skjøtekontakter og apparatkontakter til og med 16 A, med og uten jording.
  • Koble til og reparere bordlamper, lampetter og lignende med bevegelige ledninger, herunder også ledningsbrytere.
  • Koble til eller skifte ut lamper som henger i takkrok eller lignende, som er koblet til med kroneklemme eller plugg/stikkontakt. Lampene må ikke være en del av den faste installasjonen.

Exempel på hva du ikke har lov å gjøre selv:

  • Montere og tilkoble Downlights
  • Montere og tilkoble alle typer Termostater
  • Montere nye stikkkontakter som er infelte
  • sette inn nye sikringer i sikrinsskap.
  • legge opp nye skjulte anlegg.
  • sette opp nye el-punkter som er innebygde
  • koble til eller skifte ut dimmere
  • koble til eller skifte ut brytere
  • koble til eller skifte ut drivere til LEDstrip el lignende

Ikke rør varmekablene

Mange tror de kan spare penger på å legge varmekablene selv, for deretter å be en elektriker om å koble det til det elektriske anlegget i huset. Ikke-faglærte har verken lov å legge, montere eller koble til fastmonterte varmekabler. Det er bare fagfolk som kan gjøre dette.

Unngå forsikringssmell

Er ikke arbeidet fagmessig utført, kan du få varmegang, som igjen kan lede til brann. Hvis forsikringsselskapet kan bevise at det har vært ikke-faglærte på ferde, kan forsikringen forkortes. Da risikerer du å ikke få dekket skadene.

Ang reklamasjon

Er ikke arbeidet utført av autorisert personell eller godkjent Elektrofirma, så vil ikke en reklmasjon ikke bli godkjent. 

Gjør en LEDonline DEAL
SG Lux IsoSafe Hvit 7W LED 2700K Ra 98
SG Lux IsoSafe Hvit 7W LED 2700K Ra 98
Rating:
100%
Special Price 464,00 kr 371,20 kr Regular Price 723,00 kr
NAVI LED-LYSKASTERE, IP65, 150W
NAVI LED-LYSKASTERE, IP65, 150W
Special Price 2 490,00 kr 1 992,00 kr Regular Price 3 490,00 kr
Soprano takpendel G9 sort/røk farget kuppel
Soprano takpendel G9 sort/røk farget kuppel
Special Price 1 499,00 kr 1 199,20 kr Regular Price 3 961,00 kr
Vi fant andre produkter du kanskje vil like!
  1. ELKO RS16 5-Hulls Dobbelstikkontaktramme – Hvit

    359,00 kr 287,20 kr
  2. SG Piano 2000 Grafitt 19W LED 3000K

    Special Price 1 899,00 kr 1 519,20 kr Regular Price 2 199,00 kr
  3. Unicone 83 Warmdim

    Special Price 733,00 kr 586,40 kr Regular Price 879,00 kr
  4. IMPRESSIVO® PÅVEGG SOKKELBOKS MED DOBBEL STIKKONTAKT – 16A HVIT (RAL 9016)

    Special Price 349,00 kr 279,20 kr Regular Price 439,00 kr