X-TIGUA Flomlys 442W 59228LM DALI

SKU
3500251
19 800,00 kr 15 840,00 kr
På lager

X-TIGUA Flomlys 442W 59228LM DALI

Vipps hurtigkasseKjøp nå med Vipps hurtigkasse
Elektrisk materiell ment for faste installasjoner skal kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.

X-TIGUA L ASym B23 442W 59228LM 740 DALI

Korrosjonsbestandig lavkopper aluminium - pulverlakkert C4. Asymmetrisk. IP66, IK08, KL.I, 4000K, RA70. L90 B10 100 000t Ta40.

Lysfordeler Fokuslinse
Lysfordeling Asymmetrisk
Lysstråling Direkte
Beregnet levetid L80/B10 ved 25 °C 100000 h
Beskyttelsesklasse IP IP66
Slagfasthet IK08
Isoleringsklasse II
Egnet for lampeeffekt 442 — 442 W
Maks systemeffekt 442 W
Lysfarge Hvit
Fargetemperatur 4000 — 4000 K
Fargegjengivelsesindeks 70-79 (klasse 2A)
Lysutbytte lampe 134 lm/W
Lysstrøm 59228 — 59288 lm
Effektiv lysstrøm 59228 lm
  1
Bredde 814 mm
Høyde/dybde 78 mm
Lengde 452 mm
Lysutbytte 134 lm/W
Farvekonsistens (McAdam-Ellipse) SDCM4
Enec Ja
Garanti 5 År
Din vurdering
IP-GraderIP66
FargeSort

Forskrift om elektrisk utstyr

I henhold til Forskrift om elektrisk utstyr §21 er vi pliktige til å informere om at installasjonsmateriell som skal inngå i et fast elektrisk anlegg, kun kan installeres av en registrert installasjonsvirksomhet. Unntak gjelder for elektrisk materiell som forbruker har lov til å installere selv.

§ 12.Dokumentasjon på at sikkerhetskravene er oppfylt

For alt elektrisk utstyr, unntatt komponenter for innbygging i slikt utstyr, skal det foreligge en samsvarserklæring.

Som grunnlag for samsvarserklæringen skal det foreligge en teknisk dokumentasjon som skal gjøre det mulig å vurdere om utstyret er i samsvar med forskriftene. Dokumentasjonen skal i den grad det er nødvendig for vurderingen, dekke det elektriske utstyrets konstruksjon, produksjon og funksjon.

For stikkontaktmateriell for boliger m.v. skal det foreligge et typeprøvingssertifikat fra en prøveinstitusjon akseptert av sentral tilsynsmyndighet istedenfor den tekniske dokumentasjon i foregående ledd. Slikt materiell skal tilfredsstille sikkerhetskravene i norske normer.

Du kan lese mer på dsb (Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap) sin sider her.

Vi anbefaler alltid og bruke en autorisert elektrikker bedrift til alt arbeid. 

Hva kan du gjøre selv?

Det er begrenset hva du selv kan gjøre på det elektriske anlegget i din bolig. Her finner du en oversikt over det du har lov til å gjøre selv.

Dette har du lov til å gjøre selv på eget elektrisk anlegg:

  • Skifte deksel på brytere, stikkontakter og koblingsbokser.
  • Montere og skifte varmeovner hvis de har bevegelig ledning og støpsel.
  • Koble til eller skifte topolede støpsler til og med 25 A, med og uten jording.
  • Koble til eller skifte topolede skjøtekontakter og apparatkontakter til og med 16 A, med og uten jording.
  • Koble til og reparere bordlamper, lampetter og lignende med bevegelige ledninger, herunder også ledningsbrytere.
  • Koble til eller skifte ut lamper som henger i takkrok eller lignende, som er koblet til med kroneklemme eller plugg/stikkontakt. Lampene må ikke være en del av den faste installasjonen.

Exempel på hva du ikke har lov å gjøre selv:

  • Montere og tilkoble Downlights
  • Montere og tilkoble alle typer Termostater
  • Montere nye stikkkontakter som er infelte
  • sette inn nye sikringer i sikrinsskap.
  • legge opp nye skjulte anlegg.
  • sette opp nye el-punkter som er innebygde
  • koble til eller skifte ut dimmere
  • koble til eller skifte ut brytere
  • koble til eller skifte ut drivere til LEDstrip el lignende

Ikke rør varmekablene

Mange tror de kan spare penger på å legge varmekablene selv, for deretter å be en elektriker om å koble det til det elektriske anlegget i huset. Ikke-faglærte har verken lov å legge, montere eller koble til fastmonterte varmekabler. Det er bare fagfolk som kan gjøre dette.

Unngå forsikringssmell

Er ikke arbeidet fagmessig utført, kan du få varmegang, som igjen kan lede til brann. Hvis forsikringsselskapet kan bevise at det har vært ikke-faglærte på ferde, kan forsikringen forkortes. Da risikerer du å ikke få dekket skadene.

Ang reklamasjon

Er ikke arbeidet utført av autorisert personell eller godkjent Elektrofirma, så vil ikke en reklmasjon ikke bli godkjent. 

Gjør en LEDonline DEAL
DELTA Stikkkontakt med USB-UTTAK, ENKEL + 2XUSB, RAL 9001
DELTA Stikkkontakt med USB-UTTAK, ENKEL + 2XUSB, RAL 9001
Special Price 289,00 kr 231,20 kr Regular Price 349,00 kr
Zaptec Go Asfalt Sort 7,4-22 kW IT/TN
Zaptec Go Asfalt Sort 7,4-22 kW IT/TN
Rating:
100%
Special Price 6 719,00 kr 5 375,20 kr Regular Price 9 888,00 kr
LEDVANCE LED Lyspære CL P DIM 2.8W E27
LEDVANCE LED Lyspære CL P DIM 2.8W E27
Special Price 49,00 kr 39,20 kr Regular Price 149,00 kr
Vegg - Takarmatur E27, IP44 plastgitter
Vegg - Takarmatur E27, IP44 plastgitter
Special Price 299,00 kr 239,20 kr Regular Price 399,00 kr
Vi fant andre produkter du kanskje vil like!
  1. SG Sense Opalprismatisk 300x1200 Hvit LED 3000K Ra>80

    1 506,00 kr 1 204,80 kr
  2. Korrugert rør Ø 16mm grått-100 Meter

    599,00 kr 479,20 kr
  3. WM DØRTABLÅ UTVIDER – DIN-MONTERT MODUL 2 UTGANGER

    1 799,00 kr 1 439,20 kr